Nokia 5 telefona maciņi, vāciņi, aizsargstikli

Nokia 5 telefona maciņi, vāciņi. Produktu plašajā piedāvājumā Jūs atradīsiet dažādu krāsu, stila, dizaina telefona maciņus, vāciņus un ekrāna aizsargstiklus, bezvadu un automašīnas lādētājus, datu kabeļus, bluetooth skaļruņus mobilajiem telefoniem. Atveramie maciņi, maciņš grāmata, ieliktņi, aizmugures vāciņi un maciņi. Lietojot NILLKIN telefona maciņu, vāciņu un ekrāna aizsargstiklu Jūsu telefons vienmēr būs drošībā. Nillkin ir moderns un atpazīstams zīmols, kurš piedāvā plaša klāsta mobilo telefonu aksesuārus. Bezmaksas piegāde visā Latvijā. Visas preces uz vietas. Plašākais telefonu aksesuāru piedāvājums. 

 

 

Nokia 5 telefona apskats

Nokia 5 izmantotie materiāli ļoti līdzinās dārgākā Nokia 6 uzbūvei, tomēr var just, ka Nokia 5 saņēmis nedaudz plānāku alumīnija korpusu, ražotājs arī nav pacenties norādīt Corning Gorilla Glass ekrāna aizsargpārklājuma versiju. Tātad, nekas diži svaigs tur nav.

Pieļauju, ka daudzus pircējus varētu vilināt Nokia 5 nelielais izmērs, par ko parasti piemirst citi budžeta klases viedtālruņu ražotāji, izvēloties vismaz 5.5 collu ekrānus. Nokia 5 ir ērti turēt rokā, jo tam visas dimensijas ir patīkami noapaļotas, radot ilūziju, ka viedtālrunis ir vēl mazāks. Kopumā Nokia 5 rada sajūtu, ka turi rokā vismaz divas reizes dārgāku viedtālruni.

Protams, šur tur manāmi arī iemesli, kas ļāvuši samazināt Nokia 5 cenu. Viens no tiem ir parastā, vecā microUSB lādētāja pieslēgvietas izmantošana, tāpat īsti labus vārdus negribētos veltīt vienīgajam Nokia 5 skaļrunītim. Pie mums Nokia 5 atceļoja bez iepakojuma, tāpēc nevarēšu komentēt par līdzi doto aksesuāru izskatu.

Nokia 5 saņēmis pirkstu nospiedumu nolasītāju zem ekrāna fiziskā Home pogā. Pirkstu nospiedumu nolasītājs darbojas tāpat kā Nokia 6 modelī – ne ļoti ātri, bet pieņemami un gana precīzi.

Viedtālruņa aizmugurē pamatīgi uzsvērta kamera, to sedz divās daļās sadalīts aizsargstikls (stikls ir burtiski pārgriezts uz pusēm), kas īstenu uzticību par savu izturību nerada. Cerams, ka tur nekādi putekļi ilgtermiņā iekšā nelīdīs.

Kopumā Nokia 5 rada pārliecinošu iespaidu par savu cenu. Vienmēr atradīsies kāda nepilnība, bet viedtālrunim par 180 eiro šo to var piedot. Īsti nepatika metāla korpusa daļu krāsu atšķirība no plastmasas detaļām, kas drīzāk velk uz brūnu, nevis rozīgu krāsu.

Gandrīz nevar pamanīt, ka Nokia 5 saņēmis vien 720p izšķirtspējas ekrānu 5.2 collās. Jāsaka, ka visai sen nebiju saskāries ar 720p ekrānu izmantošanu viedtālruņos, tāpēc sākumā pat neiedomājos, ka Nokia 5 ir zemākas izšķirtspējas ekrāns. Par laimi tas ir ideāli kvalitatīvs, neradot nekādas problēmas ikdienā palasīt e-pastus vai apskatīt fotoattēlus. Turklāt ekrāns rada niecīgus atspīdumus, kas palīdz tiešā Saules gaismā.

No negatīvā droši vien derētu minēt, ka Nokia 5 ekrāns ir nedaudz pelēcīgs, pablāvs. Tāpat varēja vēlēties arī lielāku maksimālo ekrāna izgaismojuma spilgtumu, bet, iespējams, esmu pārāk pieradis pie dažnedažādiem flagmaņiem, kuros uzstādīti AMOLED ekrāni ar četrkārt lielāku izšķirtspēju.

Nokia savu piekritēju pulciņu noteikti daļēji iekaros ar tīru Android saskarni un izvairīšanos no lieku lietotņu uzstādīšanas. Vienīgā nestandarta lietotne Nokia 5 ir Nokia atbalsts. Faktiski tā ir nevis lietotne, bet īsceļš uz Google Play veikalu – gribi uzstādi, negribi neuzstādi.

Nokia 5 nav iekļautas nekādas dižās papildu iespējas, saskarne nav gandrīz nekā papildināta. Pieejams viens žests pāriešanai uz kameru, bet nav iekļauta neviena nestandarta enerģijas taupīšanas iespēja, kāds vizuāls pielāgojums vai vēl kāds cits nieciņš.

ojumi (vismaz ne-Nexus un ne-Pixel viedtālruņiem) ir jūnija labojumi, kas pieejami vairākiem Sony Xperia modeļiem.

PAPILDINĀJUMS – pēc apskata tapšanas Nokia 5 ir saņēmis arī svaigāku drošība ielāpu.

Šajā sadaļā nekā īsti jauna kopš Nokia 6 apskata nav – abi viedtālruņi programmatūras ziņā ir identiski.

Snapdragon 430 procesors nav nekāds veiktspējas kalngals, tas vēl arvien ir veidots 28 nm tehnoloģijā. Nokia 5 tas tiek pārots ar 2 GB RAM, nodrošinot visai pieņemamu ātrdarbību. Snapdragon 430 noteikti uzskatāms par sākuma līmeņa procesoru, toties tas nāk kopā ar Eiropā un ASV izmantotām mobilo sakaru tīkla frekvencēm.

Iespējams, ka lielākais Nokia 5 bremzētājs ir lēnā iebūvētā atmiņa, kas nodrošina vien 271 MB/s lasīšanas ātrumu un niecīgu 45 MB/s ieraksta ātrumu. Samsung Galaxy S8 šie lielumi ir gandrīz trīs reizes augstāki, attiecīgi arī viedtālrunis darbojas jūtamu ātrāk. Lēnu iekšējo atmiņu izmantošana ir Ķīnas viedtālruņu ražotāju niķis. Te gan jāatzīmē, ka savai cenai Nokia 5 darbojas pietiekami veikli, šajā parametrā Nokia 5 noteikti uzvar lētos Xiaomi un līdzvērtīgu zīmolu viedtālruņus.

Te būtu jāpiebilst, ka Nokia 5 nāk ar mūsdienām visai nelielu 16 GB atmiņu, kas, visticamāk, nozīmē tikai to, ka Nokia 5 būs jāuzdāvina arī vismaz 32 GB microSD atmiņas karte. Lietotājam no 16 GB pieejami vien 6.85 GB pēc visu atjauninājumu uzlikšanas, kas ir drīzāk nepietiekams apjoms. Augstāk attēlā redzamie 8.60 GB ir pirms Nokia 5 programmatūras un lietotņu atjauninājumiem.

Atkal jau jāsaka, ka mani ir izlutinājuši dažnedažādie flagmaņi ar saviem neskaitāmajiem  (un nesavietojamamajiem) ātrās uzlādes  standartiem. Nokia 5 3000 mAh akumulatora uzlāde ir viens pamatīgs process, jārēķinās ar aptuveni divarpus stundu uzlādi, kas mūsdienām ir milzīgs laika sprīdis.

Nokia 5 saņēmis mūsdienām visai viduvējas ietilpības 3000 mAh akumulatoru. Vienu darba dienu ar uzlādi Nokia 5 noteikti darbosies, bet ar otru dienu nekādā gadījumā nebūtu jārēķinās. Šeit noteikti noderētu kāds enerģijas taupīšanas rīks, ko Nokia nav iebūvējusi viedtālrunī.

Aptuveni 90 minūšu HD video apskate ar ieslēgtu Wi-Fi noēd 30 līdz pat 35% no enerģijas, atkarībā no ekrāna spilgtuma. Parasti šāds rādītājs ir starp 20 un 25% arī lielākas platības un augstākas izšķirtspējas ekrāniem. Atzīmēšu, ka arī Nokia 6 bija problēmas tieši akumulatora jomā.

Nokia 5 kameras iespējas nav nekur tālu no Nokia 6, tomēr izskatās, ka lētākais viedtālrunis ar it kā vājāko kameru spēj atsevišķos momentos nodrošināt glītāku fotoattēlu. Jārēķinās, ka Nokia 5 kameras lietotne ir lēna – tā startējas veselu mūžību un arī uzņemtās fotogrāfijas parādās galerijas lodziņā ar pāris sekunžu novēlošanos, kas dažkārt liek spaidīt slēdža pogu atkārtoti.


 
Šī Mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Lietojot šo Mājas lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Izlasīt vairāk. Piekrītu